Info
 
31.3.2014 | Daniel Poláček

Azevedo a Vrána. Ve čtvrtfinále byli nejlepší útočníci

Azevedo a Vrána. Ve čtvrtfinále byli nejlepší útočníci
V prvním kole bojů o Gagarinův pohár se Pražané opírali o vítězné góly Thörnberga a Ullströma. Prvnímu z nich ale ve čtvrtfinále KHL utekla fazóna a druhý se zranil. Problém však rázně utišily trefy Justina Azeveda a Petra Vrány. Oba teď dostali ceny za nejlepší hráče série.
 

Azevedo byl ve čtvrtfinále proti Doněcku nejlepší podle fanoušků (ti ho dvakrát vyhlásili hráčem zápasu a celkově mu dali největší počet hlasů), Vránu zvolil klub.

Kanadský útočník sbíral body už v osmifinále proti Záhřebu, avšak Doněck na jeho výkony doplatil o něco víc. Azevedo bodoval ve čtyřech ze šesti zápasů a ve zlomových okamžicích série byl u všeho podstatného…

Azevedo ve čtvrtfinále
6 zápasů
5 bodů (2+3)
1 kladný bod v +/-
2 trestné minuty
12 střel na bránu
20:18 na zápas
Pátý zápas, 13. minuta: Azevedo přiťukává puk Zackrissonovi, který nahazuje na bránu. Tam stojí Novotný, jenž kotouč tečuje mimo dosah Leightona. Pražané získávají klíčový náskok 2:0.

Šestý zápas, 50. minuta: Azevedo u levého mantinelu posílá při přesilovce nahrávku na modrou čáru, kde stojí Němec. Český bek následně pálí a dává jediný gól utkání. Lvi vítězí 1:0 a postupují do finále Západní konference.

„Ten poslední zápas byl klíčový,“ myslí si Azevedo. „Víte, bylo to jenom 1:0 a oni měli dost šancí na vyrovnání. Atte (Engren) nás ale podržel.“

Kanaďan s portugalskými kořeny nepolevil na produktivitě, přestože se nemohl spolehnout na obvyklé parťáky. Už v prvním utkání série z jeho formace odpadl zraněný Ullström, v pátém duelu zase nenastoupil Novotný, který si odpykával disciplinární trest.

Azevedo i tak vyrovnal Thörnberga v čele týmového bodování. Z deseti zápasů má na kontě osm bodů (4+4). Zručný centr ví, jak v play-off zazářit. V loňském ročníku opanoval bodování vyřazovacích bojů finské nejvyšší soutěže, před šesti lety to samé dokázal v juniorské OHL. Tehdy si za to vysloužil Wayne Gretzky 99 Award pro nejužitečnějšího hráče play-off.

Vrána ve čtvrtfinále
6 zápasů
5 bodů (4+1)
1 kladný bod v +/-
2 trestné minuty
20 střel na bránu
21:52 na zápas
Jestliže Azevedo kraloval hlavně v závěru série s Doněckem, Vrána ovládl její úvod. Skóroval v prvním, druhém i třetím čtvrtfinále. Byl jasným tahounem druhé lajny, čímž vyvážil menší výpadek Thörnberga, který oproti prvnímu kolu ani zdaleka tolik nezářil.

Vrána tak rozšířil svůj gólový účet na šest gólů, což mu vyneslo prozatímní titul nejlepšího střelce Lva v play-off (v rámci KHL je v nejlepší desítce). Pozoruhodné je, že za 50 zápasů základní části vsítil 29letý útočník jen o dvě trefy více.

Už ve středu rozehrají Pražané další kolo bojů o Gagarinův pohár. Budou tým táhnout dosavadní lídři, nebo se opět najdou noví?

„Jisté je, že Jaroslavl má dobrý tým, který vám toho moc nedovolí. Je to jedno z nejlepších mužstev lize, co se týče defenzivy. Budou to vydřené a ne moc hezké góly,“ předpovídá Azevedo.

 
 
Facebook
 
Image Map