Info
 
12.11.2012 | Tisková zpráva

Červenka definitivně posílil Lva

Červenka definitivně posílil Lva
Výraznou ofenzivní posilu získal do svých řad nováček KHL z Prahy. Během výluky v NHL Lva posílí šestadvacetiletý útočník Roman Červenka. Ten doléčil zranění zad, připojil se k týmu trenéra Sýkory a již zítra se Lvem odletí do Novgorodu.
 

Šestadvacetiletý Roman Červenka na sebe poprvé výrazně upozornil v sezoně 2006/2007, tehdy dokonce poprvé oblékl dres národního týmu. Jeho potenciál se ale ukázal až o rok později, když začal ve Slavii dostávat větší prostor – to v 55 utkáních získal 38 bodů a pomohl Slavii k mistrovskému titulu. Bodově to ale ještě nebylo vůbec nic oproti dalším dvěma ročníkům, kdy se blýskl 83 a 97 body! Během obou let i pravidelně reprezentoval ČR a v sezóně 2009/2010 pomohl k titulu mistra světa. V sezoně 2010/2011 navíc svou reprezentační sbírku rozšířil o bronzovou medaili.

Následující dva ročníky Červenka působil v Omsku v KHL a patřil k hvězdám celé ligy. O tom vypovídají i čísla, vždyť ve 137 utkáních v dresu Avangardu získal 130 bodů, v té první byl dokonce nejlepší střelcem ligy! V obou letech si také zahrál All-Star game KHL. Po sezóně měl zamířit do NHL, kde se dohodl na kontraktu s Calgary, nicméně lock-out jeho snahu o proniknutí do legendární soutěže překazil. Úvod ligy tak Červenka strávil ve Slavii, kde v 9 zápasech stihl posbírat 13 bodů (5+8).

 
 
Facebook
 
Image Map