Info
 

Systém KHL

Kontinentální hokejová liga

Kontinentální hokejová liga navázala na úspěšnou historii ruské Superligy a poprvé se hrála v sezoně 2008/2009. Prezidentem KHL je Alexander Medvěděv, který tímto projektem pozdvihl evropský hokej na vyšší úroveň. Odborníci považují Kontinentální ligu po NHL za druhou nejkvalitnější hokejovou soutěž na světě. Liga má čtyři divize pojmenované po slavných hráčích a trenérech (Bobrovova, Černyševova, Charlamova a Tarasovova), trofej pro vítěze se jmenuje po nejslavnějším ruském astronautovi Gagarinův pohár. Pro sezonu 2013/2014 se KHL rozšiřuje o několik mužstev a celkový počet vzrostl z 26 na 28 týmů z Ruska, Běloruska, Kazachstánu, Lotyšska, Slovenska, Ukrajiny, Chorvatska a Česka. KHL svojí atraktivitou přilákala mnoho zvučných jmen. Dávno už ji nehrají pouze Rusové. Diváci mohou vidět několik světových legend a hráčů protřelých NHL. V renomované soutěži působí i zástup kvalitních českých hráčů - například Jan Kovář, Roman Červenka nebo obránce Filip Novák.

Systém KHL

Logo KHL

Týmy jsou rozděleny do čtyř divizí. Bobrovova a Tarasovova divize spadají pod Západní konferenci a Černyševova s Charlamovou divizí patří naopak do Východní konference. Během základní části odehraje každý tým 54 utkání, během kterých se střetne s každým soupeřem doma a venku.

Nejlepších osm týmů z každé konference postupuje po skončení základní části do play-off (vítězové jednotlivých divizí obsadí podle počtu získaných bodů první dvě místa ve své konferenci). Rozdělení soupeřů pro vyřazovací část probíhá podobně jako v jiných soutěžích - první tým vyzývá osmý, druhý celek sedmý atd. Z každého souboje postupuje vítěz do dalšího kola a nejlepší mužstva z každé konference si ve finále zahrají o Gagarin Cup. Všechny série play-off se hrají na čtyři vítězné zápasy.

 
 
Image Map